A-shape v období “zimního spánku”

Venku už začalo přituhovat a nastal nejvyšší čas postarat se o aquaponický systém. Že nevíte jak na to? Rádi vám s tím pomůžeme! Čtete dále a dozvíte se vše, co potřebujete vědět o přípravě pěstebního systému A-shape na zimu.

Jak se postarat o ryby?

Jistě se ptáte, co se přes zimu děje s nádrží na ryby a zda v ní mohou zůstat ryby. V zimě, kdy se automaticky ochladí voda, začnou ryby hibernovat. 

  • Ryb se na zimu zbavím

Pokud se rozhodnete nádrž vypustit a odstavit, doporučujeme to udělat ještě před prvními mrazy. 

  • Ryby si přes zimu nechám

Pokud chcete ryby v nádrži ponechat, bude nutné zajistit rybám dostatek kyslíku. Toho dosáhnete správným fungováním Venturiho trysky. V případě, že ryby v nádrži přes zimu necháte, musíte se také ujistit, že voda v nádrži nepromrzá až na dno. Klíčovou roli zde hraje především teplota vody. Pokud klesne pod 7 °C, doporučujeme přestat ryby krmit, případně redukovat krmení na 1x týdně menší dávkou. Teplota těla ryb je totiž stejná, jako teplota vody a rychlost jejich metabolismu je přímo úměrná rostoucí teplotě.

Jak se postarat o rostlinnou část?

Připravit rostlinnou část A-shape k “zimnímu spánku” je velmi jednoduché. Vždy je nutné z této části vypustit vodu, aby nezůstala v tunelech. Přísun vody jednoduše uzavřete ventilem. Při zazimování doporučujeme vyčistit filtrace a zbavit je všech viditelných nečistot, abyste měli systém připraven na novou sezónu.

Je třeba rostlinný systém chemicky ošetřit?

Rostlinný systém venkovního Áčka není třeba nijak chemicky čistit. Doporučujeme systém vyčistit tlakovou myčkou - vapkou či podobným způsobem, při kterém je dosaženo vysokého tlaku vody. Pokud se přeci jen rozhodnete využít chemické prostředky, vybírejte výrobky na bázi peroxidu, který se mění pouze na vodu a kyslík - nemá totiž chemickou kontaminaci.

Jak postupovat ve skleníkových systémech?

Skleníkový systém je do značné míry chráněn vlivům vnějšího prostředí, proto není zapotřebí tak častého čištění, jako u venkovních systémů. Vždycky ale záleží na míře znečištění systému.

Interested in newsletter

AQP FOOD SYSTEM
Aquaponic Development Association-Georgia
CzechUps
Farma Raječek
Farmia food
FUTURE FARMING
Go Aquaponik
Hunger Fighters
Mendel University in Brno
The Young Agrarians´Society of the Czech Republic
The Venus Project
VŠB-TUO
University of Chemistry and Technology Prague

© ARSYLINE 2024 Marketing by Monolo.eu

Warning
Close
The product has been successfully added to the cart

In the cart, you have products in the total value 0.00 € with VAT

Continue Shopping Show cart